ΓΙΟΡΤΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

Η Χριστουγεννιάτικη γιορτή του Δ.Σ Κορυφής στέφθηκε με επιτυχία. Ξεκίνησε με την παρουσίαση του παραμυθιού του συναδέλφου εκπαιδευτικού και Δ/ντη του Δ.Σ. Λιανοβεργίου κ. Κιτσίδη Λάζαρου με τίτλο " Χριστούγεννα χωρίς δώρο", η οποία συνοδεύτηκε με τη δραματοποίηση του, από τους μαθητές των τάξεων Ε' ΣΤ', υπό την επίβλεψη της Δ/ντριας μας Πανταζοπούλου Φυλλιώς, της εκπαιδευτικού θεατρικής αγωγής Ζωής Κόφφα και της μουσικού μας Σαββίδου Χαράς.

Συνεχίστηκε με ποιήματα, επιλεγμένα από την δασκάλα των μικρών μας μαθητών, Νυφίδου Αικατερίνη, με σκετσάκι από τους μαθητές του Δ1 με την καθοδήγηση της δασκάλας τους Λαγομάτη Ροδής, με μουσικά κομμάτια από τους μαθητές του Δ2 με την ενορχήστρωση του δασκάλου τους Καραβιώτη Φώτη και έκλεισε με κάλαντα απ'ολη την Ελλάδα, από τους μαθητές μας με τη μουσική συνοδεία της μουσικούς μας και του μαθητή μας Παύλου από την Ε' τάξη.

Καλές γιορτές σ' όλους μας!