ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

Την Πέμπτη 8 Ιουνίου προκηρύχθηκαν από την Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αθλητικών Δραστηριοτήτων (ΟΕΣΑΔ) Ημαθίας, αγώνες ποδοσφαίρου μαθητών/τριών Δημοτικών Σχολείων στο χώρο του ΔΑΚ Νησελίου.

Τα γήπεδα γέμισαν με παιδικές φωνές, χαμόγελα και χρώματα. Οι μαθητές/τριες κάθε σχολείου συμμετείχαν σε δύο αγώνες. Όλοι ήταν νικητές και τους μοιράστηκαν αναμνηστικά διπλώματα για τη συμμετοχή τους, σ΄αυτήν την όμορφη διοργάνωση. Οι μαθητές/τριες μας κατάφεραν να κερδίσουν και στους δύο αγώνες, χάρη στη συνεργασία και ομαδικότητά τους.

Ευχαριστούμε τον υπεύθυνο αγώνων κ. Χριστοδούλου Αναστάσιο, καθώς και τους κ.κ. Πούλιο Πέτρο, Πουαρίδη Ευστάθιο και Δημόπουλο Θεοφάνη, για την παραχώρηση των γηπέδων και τη δίκαιη διαιτησία.

Τέλος να ευχαριστήσουμε τους μαθητές μας για την άψογη συμπεριφορά τους, τους γονείς που τους συνόδευσαν, τη γυμνάστρια μας κ. Παπαδοπούλου Αφεντούλα και τον συνοδό της ομάδας μας κοινωνικό λειτουργό κ. Μπατσούρη Λάμπρο.